کار نکردن هارد سیگیت ( عدم شناسایی هارد Seagate )

سیگیت seagate

کار نکردن هارد سیگیت ( عدم شناسایی هارد Seagate )

 

در ابتدای کار جهت رفع نگرانی های شما دوستان عزیز یادآور میشویم که تعمیرات تخصصی هارد سیگیت و رفع تمامی مشکلات آنها کاری آسان است به شرط آنکه شما بتوانید ابتدا ایرادات را به درستی تشخیص دهید و سپس با استفاده از روش ها و ابزار کاملا” علمی و تخصصی به رفع آنها اقدام نمایید زیرا ممکن است در هارد سیگیت اطلاعات مهمی باشد که باید حفظ شود. مرکز بازیابی اطلاعات ادهمی یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیر هارد سیگیت در ایران است و از مجرب ترین متخصصان آموزش دیده در برترین مراکز بازیابی اطلاعات در روسیه و اروپا  بهره میبرد. استفاده از بهترین و به روز ترین ابزار تعمیر هارد سیگیت و بازیابی اطلاعات مانند  ابزارهای جراحی ، اتاق ایزوله و دستگاههای تعمیر هارد , بازیابی عکسها و فیلمهای شما را با بالاترین درجه موفقیت تضمین میکند.

 

خرابی هارد سیگیت

مشکلات هارد سیگیت به چند دسته تقسیم میگردند:

 

 • ضربه: افتادن هارد دیسک بر روی زمین یا ضربه به هارد در حین کار کردن هارد که میتواند منجر به خرابی هد یا موتور هارد شود و دسترسی به اطلاعات محدود شود. برای بازیابی اطلاعات حتما هارد باید توسط متخصصین این کار که سخت افزار و تجربه ی لازم را دارند بررسی گردد. مرکز بازیابی اطلاعات ادهمی با دارا بودن تجهیزات مورد نیاز در سریعترین زمان ممکن اطلاعات را ریکاوری مینماید.
 • دیتکت نشدن: اتصال برق در پاور میتواند به برد هارد آسیب جدی برساند. در اینچنین مواردی اگر دارای تخصص لازم نیستید و اطلاعاتتان برایتان مهم است, به هیچ وجه برد را دستکاری نکرده و هارد را به متخصص امر نشان دهید . در مراکز معتبر بازیابی اطلاعات متخصصین, برد شما را بررسی کرده و اطلاعات مورد نیاز را از روی برد شما برداشته و با برد مشابه همسان سازی مینمایند. توجه داشته باشید که تعویض برد بدون همسانسازی اجازه ی دسترسی به هارد و اطلاعات آن را به شما نمیدهد.

از دیگر ایراداتی که در detect نشدن هاردهای Seagate دخالت مستقیم دارد ” ایرادات فیرم ویری (Firmware) است. ایراد در  Firmwareهاردهای سیگیت باعث میشود که هاردهای سیگیت در بعضی موارد قابلیت شناسایی در سیستم رایانه را نداشته باشند. موتور میچرخد اما در کامپیوتر شناسایی نمی گردد.

 

 • کم شدن ظرفیت : کم شدن ظرفیت در هارد سیگیت اتفاقی عجیب نیست. هارد دیتکت میشود ولی ظرفیت بسیار کم و یا صفر است. دلیل اصلی کم شدن ظرفیت هاردهای Seagate میتواند خرابی ناحیه سرویس و ماژول های فیرم ویر باشد. البته گاهی خرابی هد نیز باعث کم نشان دادن ظرفیت هاردهای سیگیت میشود. در صورتی که اطلاعات مهم میباشد و تجربه ای در این زمینه ندارید به هیچ وجه خودتان دست به تعمیر نزنید. زیرا کار اشتباه شما میتواند باعث شود که اطلاعات به صورت کامل از روی هارد غیرقابل دسترس گردد و بازیابی اطلاعات با سختی های بیشماری مواجه گردد.
 • بد سکتور غیر واقعی : یکی دیگر از ایرادات رایج هارد دیسک سیگیت مشکل ترنسلیتور میباشد که فقط مقداری از سکتور ها خوانده شده و مابقی همانند بد سکتور شناسایی و ذخیره میگردند. بازیابی اطلاعات از این هاردها نیازمند دستگاههای مخصوص بازیابی اطلاعات مانند PC3000 یا MRT میباشد. مرکز ریکاوری اطلاعات ادهمی با دارا بودن تمامی دستگاههای موجود برای ریکاوی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک در سریعترین زمان ممکن و به صورت ترکیبی بهترین نتایج را بدست آورده.
 • بدسکتور شدید: میتواند ناشی از خرابی در لیست های ایرادات ، ضعف هد و یا خرابی های سطح پلتر باشد. در اینگونه موارد با اتصال هارد به کامپیوتر دستگاه هنگ کرده و اطلاعات هارد را نشان نمیدهد. اما جای نگرانی نیست . بازیابی اطلاعات از این نوع هاردها هم تا حدود زیادی امکان پذیر میباشد.
 • کند شدن شدید: هارد سیگیت شناسایی میشود وسالم است اما بسیار کند است. ایراد کند شدن هارد Seagate  اگر ناشی از ضربه و خرابی های مکانیکی و فیزیکی نباشد ، به احتمال زیاد از ناحیه ی ماژول و سرویس آریا میباشد که در مرکز بازیابی اطلاعات ما با دستگاههای موجود ایراد سریع شناسایی و با حداقل هزینه رفع میگردد.
 • صدای ناهنجار و غیر طبیعی:  همیشه صدای تق و تق و غیر عادی,  ناشی از ضربه و خرابی هد نیست. در بسیاری از موارد خرابی ماژول های فیرم ویر نیز میتوانند علت صداهای ناهنجار باشند که اگر هارد توسط فردی با تجربه کاری معاینه گردد میتوان سریع ایراد را برطرف کرد.
 • دیگر ایرادات : همیشه هارد دیسک صرفا یک ایراد ندارد و ممکن است که همزمان چند ایراد داشته باشد که تشخیص ایراد اصلی مشکلتر میگردد. باید به درستی هارد را بررسی کرد تا تمامی احتمالات و ایرادات را شناسایی و سپس بر اساس اولویت نصبت به رفع آن ها اقدام نمود. تجربه , تخصص و تجهیزات برای تشخیص و رفع ایراد ضروری میباشد .
 

 

انواع هاردهای سیگیت:

 

 • اینترنال
 • اکسترنال

 

عدم شناسایی هارد اکسترنال سیگیت

هاردهای اکسترنال سیگیت که معمولا در بازار موجود هستند:

 

 البته در بازار ایران  بیشترین فروش هاردهای اکسترنال سیگیت به دو مدل بک آپ پلاس backup plus و سیگیت اکسپنشن  Seagate Expansion  برمیگردد و یکی از بهترین برندهای حال حاضر در بازار کامپیوتر می باشد.

بیشترین  خرابی هاردهای اکسترنال سیگیت وعدم شناسایی هارد seagate در کامپیوتر را میتوان به دسته های زیر تقسیم کرد :

 1. خرابی سیستم فایل هارد سیگیت , که در کامپیوتر  کاملا شناسایی نمی شود یا بصورت ظرفیت صفر نمایش داده می شود.
 2. خرابی هاردهای اکسترنال سیگیت بدلیل خرابی یکی از هدها است.
 3. ایرادات بدافزاری نیز دلیلی دیگر برای شناسایی نشدن این گونه هارد دیسک ها می باشد.

تعمیر هاردهای اکسترنال سیگیت و یا در صورت به صرفه نبودن فقط ریکاوری اطلاعات از هاردهای اکسترنال سیگیت در مرکز بازیابی اطلاعات و  ریکاوری اطلاعات ادهمی در سریعترین زمان ممکن انجام میپذیرد.

 

 

عدم دیتکت در هاردهای اینترنال سیگیت

هاردهای اینترنال سیگیت یکی از هاردهای مورد استفاده در بازار ایران می باشد . هارد دیسک اکسترنال سیگیت به دلایل مختلف ذکر شده  در کامپیوتر شناسایی نمی شوند. این هاردها فقط از طریق دستگاههای مخصوص  قابل ریکاوری اطلاعات و یا تعمیر می باشند و ما این وعده را به مشتریانی که نگران از بین رفتن اطلاعات خود می باشند می دهیم که مرکز بازیابی اطلاعات ادهمی با داشتن به روزترین ابزار ریکاوری، در بازیابی و همچنین تعمیر این مدل هاردها دارای تخصص زیادی می باشد. ریکاوری عکس ها و فیلمهای شما از روی هارد اکسترنال سیگیت در سریعترین زمان و کمترین هزینه انجام میپذیرد.

مرکز بازیابی اطلاعات ادهمی با دارا بودن آرشیو کاملی از بردهای هاردهای سیگیت ( سیگیت اینترنال و هارد اکسترنال سیگیت) ریکاوری اطلاعات شما را تسریع میکند.