تعمیر هارد وسترن دیجیتال WD، تعمیر هارد سیگیت SEAGATE، تعمیر هارد توشیبا TOSHIBA، تعمیر هارد ای دیتا ADATA.

تعمیر هارد وسترن دیجیتال WD، تعمیر هارد سیگیت SEAGATE، تعمیر هارد توشیبا TOSHIBA، تعمیر هارد ای دیتا ADATA.

تعمیرات هارد یکی از تخصصی‌ترین خدمات ارائه شده در مرکز ریکاوری هارد ادهمی است که توسط  کارشناس تعمیر هارد و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات این حوزه نظیر PC3000 و MRT  انجام میشود. اگر شما  هم دچار خرابی هارد اکسترنال، خرابی هارد پی سی، خرابی هارد لپ تاپ شده اید میتوانید با مرکز تعمیرات هارد و ریکاوری اطلاعات ادهمی تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تعمیر هارد فقط مختص هارد دیسکهای خاص نمیباشد. تعمیرات هارد مانند:

  1. عدم شناسایی هارد دیسک
  2. تعمیر هارد ضربه خورده و آسیب‌دیده
  3. تعمیر هارد با خرابی Read از جمله RAID
  4. تعمیر هارد دیسک بدسکتور دار
  5. تعمیر هارد با پیام فرمت دیسک
  6. ریکاوری اطلاعات پاک شده انواع هارد
  7. تعمیر هارد با برد سوخته
  8. تعمیرات هارد با مشکل کند بودن عملکرد
  9. تعمیرات هارد با مشکل فریم ویر بر اثر دستکاری

و …

در مرکز ریکاوری هارد ادهمی تعمیرات تخصصی هارد چگونه انجام میشود

هارد را می توانید هم به صورت حضوری هم به صورت پستی یا با پیک به مرکز ما ارسال نمایید. حتما قبل از ارسال نام و شماره ی تماس خود و ایراد هارد را روی آن بنویسید. هارد تحویل گرفته شده توسط ریکاوری اطلاعات ادهمی  بسته به نوع مشکل و ایراد هارد، بررسی گردیده و مورد ارزیابی قرار می گیرد.

پس از آنکه ایراد مشخص گردید، برآورد هزینه شده و به مشتری اعلام می گردد و در صورت توافق کار ادامه میابد. پروسه ی تعمیر هارد دیسک در خیلی از موارد زمانبر میباشد. در صورتی که پس از بررسی های تخصصی تر تعمیر هارد، مشخص گردید که هارد قابلیت استفاده را ندارد و تعمیر اطمینان لازم را ندارد هزینه ی تعمیر از مشتری دریافت نگردیده و تمام انجام مراحل تعمیرهارد رایگان میباشد. ما فقط زمانی هزینه ی کامل دریافت میکنیم که کار به سرانجام رسیده باشد مگر در موارد خاص که با مشتری هماهنگ شده باشد.

در صورتی که مشتری از ادامه ی کار منصرف گردید میتواند هارد را از مرکز تحویل گرفته و تنها هزینه ی اندکی بابت عیب یابی پرداخت نماید.

معمولا به علت استفاده ی طولانی مدت از هارد، ایراداتی در هارد مشاهده میشود که توسط کاربران به ما گزارش داده می شود. در زیر به نمونه هایی از آنها می پردازیم:

سوال : با اشتباه زدن سوکت برق به هارد از آن دودی بلند شده و دیگر کار نکرد

جواب : متاسفانه برد هارد شما اتصالی کرده و سوخته است. ولی در صورتی که اطلاعات دارید نگران نباشید . هارد را بیاورید در صورت امکان تعمیر برد هارد، آن را تعمیر کرده و در صورتی که امکان آن وجود نداشته باشد برد را تعویض مینماییم یا در آخر اطلاعات را از روی هارد برداشته و تحویلتان میدهیم .

سوال : پس از وصل کردن هارد اکسترنال به تلویزیون، هارد اکسترنال دیگر توسط لپ تاپ شناسایی نشد

جواب : این ایراد شایع میباشد. جای هیچ نگرانی ای نیست. هارد اکسترنال شما تعمیر پذیر میباشد. اگر اطلاعاتتان مهم است به هیچ وجه روی هارد کاری انجام ندهید و هارد را به مرکز ریکاوری اطلاعات ادهمی بیاورید یا ارسال کنید. با هزینه ای کم تعمیر میگردد.

سوال : هارد اکسترنال از دستم افتاد و دیگر کار نکرد

جواب : متاسفانه به صورت مجازی کمکی از دستمان برنمی آید. هارد را برای ما ارسال کنید تا بررسی گردد. ایراد هم میتواند از قسمت مکانیکال هارد باشد هم قسمتهای دیگر. به بررسی حضوری احتیاج است.

سوال : خرابی هارد اکسترنال سیگیت. به صورت عادی از آن استفاده میکردم پس از کار از کامپیوتر کشیدم و فردا هر چقدر دوباره وصل کردم کار نکرد. روی چندین کامپیوتر و لپ تاپ تست گردید.

جواب :  به صورت تجربی احتمال زیاد هد دچار مشکل  گردیده . هارد را بیاورید.  با یک جراحی روی هارد، درست میشود و اطلاعات درونش هم حفظ میشود. میتوانید این مقاله را نیز در این زمینه مطالعه نمایید.

سوال : هاردم توسط لپ تاپ شناسایی نمیگردد. (هارد دیتکت نمیشود)

جواب :  ایرادات متعددی میتواند باشد. هم می تواند از فریم ویر هارد و هم میتواند ایراد فیزیکی داشته باشد. نام و شماره ی تماستان را روی هارد نوشته و برایمان ارسال نمایید. میتوانید این مقاله را نیز در این زمینه مطالعه نمایید.

سوال : هاردم کند شده است. آیا همچین چیزی امکان دارد یا فقط احساس من است.

جواب : بلی امکان دارد. معمولا هاردهای وسترن دیجیتال پس از مدتی کار کردن کند میشوند. این هارد قابل تعمیر است و پس از تعمیر سرعت هارد مانند اولش میشود. هزینه ی بالایی ندارد و سریع درصورت هماهنگی در حضور خودتان انجام پذیر است. میتوانید این مقاله را نیز در این زمینه مطالعه نمایید.

سوال : پسورد هارد . روی هاردم در بایوس پسورد گذاشته ام و به علت اینکه مدت زمان زیادی بلا استفاده بوده، فراموش کرده ام.

جواب : هیچ موردی ندارد. هارد خود را با هماهنگی برای ما ارسال نمایید یا حضوری بیاورید. در مدت حضورتان برداشتن پسورد هارد  انجام شده و هارد را تحویل میگیرید. میتوانید این مقاله را نیز در این زمینه مطالعه نمایید.

سوال :  روی هارد اکسترنالم پسورد گذاشتم و الان هرچه میزنم عمل نمیکند.

جواب :  این ایراد بسیار شایع میباشد. اگر پسورد صحیح را دارید میتوانید به مرکز ما مراجعه نمایید و احتمال تعمیر هارد زیاد میباشد ولی اگر پسورد را با بیت لاکر گذاشته اید و فراموش کرده اید متاسفانه ما هنوز روشی برای اینکار پیدا نکرده ایم.

سوال :  پسورد را با بیت لاکر گذاشته ام و فراموش کرده ام. اطلاعاتم مهم نیست و فقط میخواهم هاردم تعمیر گردد.

جواب :  هارد قابل تعمیر است. هارد را ارسال یا حضوری بیاورید.

سوال : عدم نصب ویندوز روی هارد. زمان نصب ویندوز ارور میدهد و ادامه نمیدهد. با هارد دیگری تست کردم مشکلی نداشت.

جواب : اگر تست کرده اید که هارد خراب است، آن را ارسال کنید . احتمال زیاد بدسکتور دارد. در بعضی موارد مشاهده شده که ویندوز بخاطر همین بدسکتور هارد صفحه آبی میدهد.

سوال : هارد سیگیت دارم ظرفیت آن کم شده. چه کار کنم

جواب : ایراد فریم ویری است. زمانی که هارد شما ظرفیت 0 یا 32 گیگابیت را نشان میدهد یا اینکه هارد 500 ظرفیت 50 مگ را نشان میدهد در همه ی این موارد ایراد فریم ویر میباشد. در صورت داشتن اطلاعات روی هارد دیسک از خودتعمیری روی هارد اجتناب کنید. هارد با هزینه ای اندک و زمانی کوتاه در حضور خودتان تعمیر میگردد.

سوال : روی هاردم ویروس باجگیر افتاده . چه کار میشود کرد

جواب : ویروسهای باجگیر چندین مدل دارند که باید هاردتان بررسی گردد تا ببینیم که از کدام نوع میباشد. مرکز ریکاوری اطلاعات ادهمی میتواند چندین مدل از این ویروسها را که قدیمی تر میباشند از کار انداخته و اطلاعات را بدست آورد. در مورد ویروسهای جدید هنوز راهکاری بدست نیامده.

توضیحات مختصر در مورد تعمیرات هارد وسترن دیجیتال WD، تعمیر هارد سیگیت SEAGATE، تعمیر هارد توشیبا TOSHIBA، تعمیر هارد ای دیتا ADATA

تعمیر هارد سیگیت :

تعمیر هارد سیگیت

تعمیر هارد سیگیت بسیار دشوار و پیچیده تر از برند های دیگر است . هارد دیسک های Seagate ساختار های کاملا متفاوتی نسبت به هارد دیسک های برند های دیگر دارند مثلا می توان گفت تعمیر هارد توشیبا تقریبا مشابه به تعمیر هارد هیتاچی است اما ساختار هارد دیسک سیگیت یونیک و منحصر به فرد است. هارد دیسک های سیگیت به چند مشکل اساسی بر می خوردند که از شایع ترین آن تعمیر دیتکت نشدن هارد سیگیت است که در این حالت هارد دیسک دچار عدم شناسایی می شود. هر زمان صحبت از شناسایی نشدن هارد می شود افراد غیر متخصص  اول از برد هارد اشکال می گیرند در صورتی که اصلا اینطور نیست اگر موتور هارد دیسک  شروع به چرخش کند می توان گفت به احتمال ۹۰ درصد برد سالم است. وقتی هارد سیگیت شما بدون هیچ سر و صدایی شروع به کار کردن کند اما دیتکت و شناسایی نمی شود این نشان گر خرابی فریم ویر , هد , سیستم عامل هارد دیسک و … است. دقت کنید فریم ور هارد سیگیت فوق العاده پیچیده است و تعمیر فریم ویر هارد سیگیت یکی از مشکل ترین کارها در تکنلوژی بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد محسوب می شود.  از طرفی فریم ویر هارد دیسک های سیگیت یونیک می باشد به این معنا که هر هارد سیگیت دارای فریم ویر منحصر است و در اغلب موارد نمیتوان از فریم ویر هارد مشابه استفاده کرد و تنها راه حل تعمیر فریم ور سیگیت است.  هارد های سیگیت نیز دچار بدسکتور می شوند . تعمیر بدسکتور سیگیت نیز پیچیده تر از هارد دیسک های دیگر است و حتی با کوچکترین اشتباه هارد دیسک دچار عدم شناسایی می شود یا اینکه دچار مشکلات خاص دیگری می شود . مرکز ریکاوری هارد ادهمی تا کنون توانسته که بخش اعظمی از مشکلات هاردهای سیگیت را حل کرده و این هاردها را تعمیر نماید.

تعمیر هارد وسترن دیجیتال  WD :

تعمیر هارد وسترن

تعمیر هارد وسترن نیز تفاوت های عمده ای با برندهای دیگر دارد اما از نظر پیچیدگی کار می توان گفت که هارد های وسترن رتبه دوم را دارند. تعمیر هارد اینترنال و اکسترنال وسترن متفاوت است. به این صورت که هارد دیسک های وسترن از تکنولوژی Encryption استفاده می کنند به این صورت که اطلاعات را بصورت کدینگ ذخیره می کنند که این خود باعث سخت تر شدن و پیچیده شدن تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد وسترن شده است. هارد های وسترن نیز همانند برند های دیگر دچار عدم شناسایی و دیتکت نشدن هارد وسترن می شوند که این خرابی ناشی از ضعف هد هارد و خرابی فریم ور است . تعمیر هارد وسترن بدلیل تعدد ماژول ها نیاز به تخصص ویژه ای دارد و دیده می شود اشخاصی که تخصص کمی در تعمیر هارد وسترن دارند نه تنها باعث تعمیر هارد نمی شوند بلکه باعث خرابی های بیشتر هارد دیسک هم می شوند که گاها خرابی ها به حدی است که دیگر نفرات متخصص هم نمیتوانند هارد دیسک را تعمیر کنند. حالا در نظر بگیرید اگر اطلاعات هارد برای شما مهم باشد شخص غیر متخصص چقدر میتواند  به اطلاعات و هارد شما صدمه بزند که توصیه می کنم در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات نهایت دقت را داشته باشید.

مشکل مشهود در هارد های وسترن،  کندی سرعت هارد اکسترنال وسترن است که امروزه بسیار زیاد شده است و مدل های جدید وسترن به این مشکل بر میخورند . معمولا کمی بعدتر از کند شدن هارد اکسترنال وسترن شما دچار عدم شناسایی می شود و اگر حتی تاکنون اطلاعاتتان قابل مشاهده بود و نمیتوانستید کپی کنید الان دیگر هارد شما شناسایی نمی شود که توصیه می کنیم در صورت مشاهده کند شدن سرعت هارد وسترن سریعا به مرکز ریکاوری هارد و تعمیر هارد ادهمی  مراجعه کنید و نگذارید که هارد دیسک تان بیش از این دچار مشکل شود. توجه داشته باشید هر چقدر هارد دیسک خراب شما به سیستم متصل باشد خرابی آن لحظه به لحظه بیشتر می شود. اما لازم است ما به نوبه خود اطلاع رسانی کنیم تا شاهد هیچ گونه نگرانی شما عزیزان نباشیم. تعمیر عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن هم در مرکز تعمیر هارد ادهمی در بسیاری از موارد در حضور مشتری و در زمانی کوتاه انجام میپذیرد.

تعمیر هارد توشیبا

تعمیر هارد توشیبا

هارد های توشیبا بیشتر در نوع ۲٫۵ اینچی یعنی همان هارد لپ تاپی دیده می شود که عموما دچار خرابی فریم ور , بدسکتور , خرابی هد می شوند که در این مقاله به نحوه ی تعمیر هارد توشیبا می پردازیم. خرابی فریم ور هارد توشیبا باعث دیتکت نشدن هارد توشیبا می شود . تعمیر عدم شناسایی هارد توشیبا در مرکز تعمیرات هارد ادهمی انجام می شود چرا که ما کاملا به ساختار هارد دیسک های توشیبا واقفیم و می توانیم تعمیر هارد توشیبا را به راحتی انجام دهیم. حتی در صورت داشتن بدسکتور شدید میتوان هارد توشیبا را تعمیر کرد تا اینکه شما بتوانید از هارد دیسک خود بیشتر استفاده کنید و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید. یکی دیگر از خرابی های هارد توشیبا ضعف و خرابی در هد هارد دیسک است که برای تعمیر هد هارد توشیبا می توانیم در بدترین حالت هد خراب را غیرفعال کنیم و هارد توشیبا را تعمیر کنیم. در صورتی که اطلاعات هارد توشیبا برایتان مهم باشد راه های دیگری مانند جراحی هارد موجود میباشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه ریکاوری اطلاعات هارد توشیبا میتوانید این مقاله را نیز مطالعه بنمایید.

تعمیر هارد هیتاچی

تعمیر هارد هیتاچی HGST

این هارد دیسک ها بیشتر در اندازه ی 2.5 اینچی در بازار ایران موجود است. هارد دیسک های هیتاچی از نظر فریم ور و سیستم عامل نقص های خیلی کمتری دارند وخرابی فریم ور کمتر در آنها مشاهده شده. ناگفته نماند هارد دیسک های هیتاچی از نظر پسورد گذاری سخت افزاری نسبت به برندهای دیگر قوی تر هستند. مرکز بازیابی اطلاعات ادهمی می تواند پسورد همه مدل های هیتاچی را براحتی بردارد. خرابی هد , برد هارد و بدسکتوری شدن هارد، از ایرادات شایع آن میباشد. در خرابی هد اغلب نیاز به تعویض هد در کلین روم و به اصطلاح جراحی هارد نیاز است که یادمان باشد این کار صرفا برای ریکاوری اطلاعات بکار می رود نه برای تعمیر هارد هیتاچی و هر هارد دیگری.

تعمیر سوختگی برد هارد

تعمیر برد هارد

نوسانات برق , مشکلات پاوری و اشتباهات فردی باعث خرابی برد و سوختگی برد هارد می شود. یکی از اشتباهات رایج فردی ، زدن برعکس سوکت برق پاور است در صورتی که (پاور) سیستم شما روشن باشد به سرعت برد هارد دیسک را دچار سوختگی و خرابی می کند. نکته مهم این است که برد هارد دیسک یونیک است بدین معنا که در خیلی از مواقع اگر برد اصلی هارد نباشد نمیتوان حتی یک بایت اطلاعات ریکاوری کرد. از شما می خواهم حتی اگر برد هارد تان شکسته است آن را دور نیاندازید و همراه خود داشته باشید تا بتوان اطلاعات را ریکاوری کرد یا تعمیر هارد را انجام داد. نکته دوم این است که برد هارد دیسک را نمیتوان به راحتی تعویض کرد و نیاز به سازگار کردن برد جدید با هارد دیسک خراب است. در صورتی که برد هارد سازگار نشود هارد دیسک شما یا روشن نمیشود یااگر روشن شود صدای تق تق و … می دهد و در نهایت شناسایی نمی شود. مرکز تعمیر هارد ادهمی  با در اختیار داشتن آرشیو کاملی از انواع برد های هارد دیسک می تواند، برد هارد دیسک شما را تعویض، سپس سازگار کرده و اطلاعات شما را ریکاوری کند.

هزینه ی تعمیرات هارد بستگی به مدل، ایراد و ظرفیت هارد دارد. به همین دلیل متاسفانه نمیتوان قبل از عیب یابی، هزینه ی دقیق آن را اعلام کرد.